Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma, dişin doğal renginin daha açık bir hale getirilmesi işlemidir.

Bunu yapmak için karbonmidperuks ya da oksujenperuks denilen malzemeler kullanılır dişlerdeki kapalı karbon bağları açılarak pigmentlerin uzaklaştırılması sağlanır. Bu durum geçici bir değişikliğe neden olur. 3 hafta sonra mine tamamen eski haline dönmüş olur, yapısında kalıcı bir değişiklik meydana gelmez.
Bu geçici değişiklik döneminde, yani 2 3 haftalık dönem boyunca dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır ki bunlar; boyalı gıdalardan, çay kahve gibi içeceklerden uzak durmaktır.

Hangi Tip Diş Beyazlatma İşlemi Tercih Edilmelidir?
Diş beyazlatma ofis tipi ve ev tipi olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır.
Bu, kişiye göre belirlenmesi gereken bir durumdur. Bununla birlikte ofis tipi beyazlatma çok kontrollü ve hızlı bir beyazlatma sağladığı için daha çok tercih edilir ancak beyazlatmada ana prensip ne kadar hızlı beyazlatılırsa o kadar hızlı geri dönüş meydana gelir. Bu nedenle ev tipi beyazlatmadan destek alınmasında fayda vardır.
Ev tipi beyazlatma uygulanacaksa önce hastanın hazırlanması gerekebilir. Hastada açık dentin, çatlak mineler, çürükler varsa bunlar giderilir. Ardından hem ofis tipi beyazlatma pekiştirmek üzere ev tipi beyazlatma yapılabilir.
Kaynak Siteye Teşekkürler.7gunsaglik.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...