Hamile Yogası ile Doğuma Hazırlanın

Sağlıklı bir hamilelik geçirmek ve doğuma hazır gitmek istiyorsanız hamile yogasını deneyin.

Hamile Yogası; anne adayına bebekle doğum öncesi iletişim kurmayı öğretirken, kadını ruhen ve bedenen doğuma hazırlayarak ebeveyn olma stresinin azalmasında da etkili oluyor.

Hamile Yogası Eğitmeni Zeynep Gözübüyük hamile yogasının kan dolaşımını artırdığını, bebeğin daha iyi beslenmesini ve gelişmesini sağladığını söylüyor. Gözübüyük, “Büyüyen karınla değişen vücuda esneklik kazandıran hamile yogası, annenin daha az ağrılı ve krampsız bir hamilelik dönemi geçirmesine yardımcı oluyor. Yoga ve nefes egzersizleri ile derin gevşemeyi öğrenen anne adayı daha rahat bir doğum geçiriyor’’ diyor.

İstanbul’un çeşitli noktalarında ücretsiz hamile yogası seansları düzenlediğini belirten Zeynep Gözübüyük, ister normal, ister sezaryen doğum planlansın, sağlıklı ve keyifli bir hamilelik süreci geçirmek için üçüncü aydan sonra haftada en az 2 kez hamile yogası öneriyor.

POZİTİF MOTİVASYON SAĞLIYOR
Doğum öncesi yoga derslerinde hamile bir topluluğun parçası olmanın, başkalarıyla aynı duyguları paylaşmanın ve olumlu, destekleyici bir ortamda bulunmanın motivasyonu artırdığını vurgulayan Zeynep Gözübüyük, bu stresli, hassas ve heyecanlı dönemi mümkün olduğunca sakin, ağrısız ve nefes farkındalığıyla bol oksijenli geçirmenin önemli olduğunu belirtiyor.
Kaynak Siteye Teşekkürler.7gunsaglik.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...